معماری
خانه / آموزش بدنسازی / دانستنی ها ی بدنسازی

دانستنی ها ی بدنسازی

غذای پروتیین بالا
تا کنون شده است که بسیاری غذا بخورید ولی هنوز احساس سیری نکرده باشید . به این خاطر است که پروتیین آن وعده پایین بوده است.وعده غذایی پر پروتیین در پایین آمدن حس گرسنگی موثر است و به همین خاطر است که در پایین آمدن چربی بدن بسیار مفید است.طی یافته ها هورمون سیری با دریافت پروتیین بیشتر صادر میشود.

امنیت در تمرین
بسیار مراقب باشید.در باشگاه با آن سر و کله میزنید و خطر آسیب جدی است.بسیاری از افراد قبل و یا بعد از حرکت آسیب میببنند.یعنی هنگامی که اصلا مشغول وزنه زدن نیستند.یکی از روش ها تضمین امنیت در باشگاه قفل وزنه است.همیشه وزنه ها مخصوصا هالتر را قفل کنید .

دوریان یتس:
شش دوره قهرمانی المپیا
همواره فکر میکردم که عضلات سینه ضعیفی دارم.اما با به کار بردن چند ترفند ساده نقطه ضعف را تبدیل به قوت کردم.برای مثال تخت نبودم زیرا عضله کول را بیش از حد درگیر میکند. بجای آن استفاده از دستگاه را توصیه میکنم.یک ست گرم کردنی با تعداد ۲۰ تکرار و بعد از آن ۶ ست ۸ تایی برای سینه بسیار مفید است.ضمنا در هنگام برگشت به سمت پایین خیلی آهسته حرکت را انجام میدادم تا درگیری بیشتر شود.

نیمه شب از خواب بلند شده اید و گرسنه اید؟
همچنین نمیخواهید از رژیم خارج شوید؟
بهترین توصیه به شما خوردن شیک کازئین و وی پروتیین است.اگر نیافتید میتوانید گوشت با سبزیجات یا تخم مرغ با مقداری سبزی را مصرف کنید.کربوهیدارت هم میتوانید مصرق کنید البته خیلی کم !مثلا اگر ۲۰۰ پوند وزنه دارید(۹۰ کیلو) باید حداکثر ۲۰۰-۳۰۰ کالری کربوهیدارت مصرف کنید.

یکی از دلایل عدم کاهش وزن اهمیت ندادن به نسبت بندی مواد غذایی است.
هنگامی که شما میزان مصرف مواد غذایی در هر وعده را یافتید میتوانید برای نسبت بندی درشت مغذی‌ها اقدام کنید.
دکتر بالکمبه توصیه می‌کند که ۱۵-۲۰% کالری دریافتی روزانه را از چربی‌‌ها دریافت کنید که بیشتر شامل چربی‌‌های غیر اشباع سالم نظیر آجیل ها، ماهی‌ و اووکادو می‌باشد.مابقی کالتن باقی‌ مانده نیز باید از طریق پروتئین و کربوهیدرات‌ها تامین شود.
اما برای پروتئین و کربوهیدرات‌ها چطور؟
این مورد بستگی به شما دارد.دکتر بالکمبه می‌گوید “ برای مثال اگر شما به طور منظم تمرینات (HIIT ) را انجام میدهید شما نمیتوانید با مصرف بسیار کم کربوهیدرات‌ها از پس این تمرینات بر بیایید.هنگامی که من برای اولین بار تمرینات (HIIT ) را شروع کردم رژیم غذایی من طوری بود که در روز بیشتر از ۵۰-۷۰ گرم کربوهیدرات نباید مصرف می‌کردم.به همین دلیل نتوانستم تمرینات (HIIT ) خود را انجام دهم.بنابراین مجبور بودم میزان دریافت کربوهیدرات خود را افزایش دهم.”
بالکمبه پیشنهاد میدهد برای افرادی که تمرینات (HIIT ) را انجام میدهند نسبت مصرف کربوهیدرات به پروتئین ۲:۱ باشد.
کربوهیدرات مصرفی نیز باید بیشتر از منابع کند هضم باشد.دکتر در اینباره می‌گوید “ من نمی‌خواهم از کنمات کربوهیدرات ساده یا پیچیده استفاده کنم زیرا این کلمات در واقع معنی‌ زیادی ندارند.برای مثال مالتودکسترین یک کربوهیدرات پیچیده است که به سرعت تجزیه میشود و همانند یک کربوهیدرات ساده عمل می‌کند.بنابراین کربوهیدرات‌های ساده و پیچیده را فراموش کنید و تنها روی منابع کند هضم کربوهیدرات تمرکز کنید.برخی‌ از این منابع عبارتند از سیب زمینی‌ شیرین، برنج قهوه ای، سبزیجات دارای برگ‌های سبز و جو دو سر.”

telegram

همچنین ببینید

برنامه ۶ ماهه برای افزایش حجم عضلانی

یک برنامه کامل برای بدنسازانی که حاضرند تمرینات منظم و پیوسته ای را دنبال کنندو …

دیدگاهتان را بنویسید

قالب وردپرس
займ на карту